ВДЯЧНІ ЗА ПІДПРИМКУ!
Організація SAVE THE CHILDREN INTERNATIONAL відгукнулась на звернення Комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» м.Шостка про надання обладнання для лабораторії. Підприємство висловлює організації SAVE THE CHILDREN INTERNATIONAL щиру подяку за надану благодійну допомогу в серпні 2024 року у вигляді сучасного лабораторного обладнання, матеріалів та меблів.
Завдяки отриманому обладнанню працівники лабораторії КП ВУВКГ «Водоканал» зможуть проводити дослідження якості стічної та питної води на більш високому рівні.
Комунальне підприємство «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» є підприємством, що здійснює обслуговування систем життєзабезпечення (систем централізованого водопостачання та централізованого водовідведення) та має важливе значення для задоволення потреб територіальної громади міста Шостка Сумської області в особливий період.
Об’єкти Комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» (код ЄДРПОУ 03352935) належать до об’єктів критичної інфраструктури. Крім того, Комунальне підприємство «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» є надважливим підприємством для забезпечення життєдіяльності й потреб територіальної громади міста Шостка Сумської області, забезпечуючи комунальними послугами з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, обслуговує системи життєзабезпечення (мережі водопостачання та водовідведення, вузли обліку тощо), є платником податків, основним джерелом яких є господарська діяльність підприємства з надання комунальних послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
Підприємство щодобово забезпечує підняття 9,4 тис. м3 води. Піднята вода подається до водопровідної мережі міста Шостка, протяжність якої близько 182 км. На кожному етапі підприємство ретельно контролює якість та склад води відповідно до норм законодавства. Система централізованого водовідведення міста складається з каналізаційних мереж загальною протяжністю майже 142 км, по яких понад 9,4 м3 стічних вод надходять через каналізаційні насосні станції до очисних споруд.
Для забезпечення безперебійного водопостачання та водовідведення щоденно задіяно 230 працівників підприємства, використовується в роботі спецтехніка, складне технологічне обладнання, механізми, прилади, матеріали, реагенти тощо.
Зазначаємо, що водопровідні та каналізаційні мережі перебувають у аварійному стані та потребують постійного обслуговування, ремонту й заміни. Крім того, на балансі підприємства перебувають особливо важливі об’єкти підвищеної небезпеки, які потребують постійної експлуатації та догляду для недопущення аварій, що можуть призвести до виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, епідеміологічного та екологічного характеру та в подальшому нести ризик для життя й здоров’я мешканців міста Шостка.
Протягом усього періоду з початку повномасштабного вторгнення, навіть в часи оточення міста, проблем з енергопостачанням, працівники підприємства робили усе можливе, щоб мешканці міста були повністю забезпечені водою, відведенням та очисткою стічних вод. Населення міста не відчуло жодних проблем, пов’язаних з роботою підприємства в цей непростий час.
Проте, на сьогодні склалися такі обставини, за яких робота підприємства опинилася під загрозою.
Згідно з рішенням Виконавчого комітету Шосткинської міської ради від 27.03.2024 року № 86 для КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» встановлено тарифи на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, а саме з 01 квітня 2024 р. тарифи збільшуються на 15%, а з 01 липня 2024 р. – ще на 10%. Разом з тим, для підприємства погоджено структуру відповідних тарифів. Встановлені тарифи є нижчими, ніж економічно обґрунтовані, що не відповідає вимогам ч. 3 п. 1 ст. 3 Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Обґрунтування такої невідповідності підприємство не отримувало.
Проведений аналіз встановлених тарифів та їх структури свідчить про неможливість підприємства забезпечити стабільне надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення в м. Шостка вже восени цього року.
Так, за підсумками перших 4-х місяців 2024 року підприємством отримано збиток від основної діяльності в сумі 5263,9 тис.грн., що становить 26% від обороту. При цьому, підприємство працює в умовах жорсткої економії коштів по всім статтям витрат: не виконуються умови галузевої угоди щодо заробітної плати, закупівля ТМЦ та ПММ здійснюється в обмежених обсягах, капітальні інвестиції в розвиток підприємства відсутні тощо. Як видно з наведених даних, збільшення тарифу, навіть на 25% (з 01 липня 2024 р.) не перекриває собівартості послуг, яка, як було зазначено, сформована в умовах жорсткої економії. А очікуване зростання витрат, наприклад на електричну енергію, ПММ тощо, доводить ситуацію до критичної.
Погоджена структура тарифів ставить підприємство в умови браку коштів, навіть, на обов’язкові витрати. По деяким статтям структурою тарифів передбачено коштів менше, ніж було фактично витрачено в 2023 році, що в умовах необхідності таких витрат та зростання цін може призвести до значного погіршення якості та стабільності у наданні послуг підприємством.
Далі наведений аналіз структури тарифу по статтям.
Факт 2023 р. – 20859,2 тис.грн.
Встановлено на 2024 р. – 20150,0 тис.грн.
Коментар: за 4 міс. 2024 року вартість електричної енергії зросла порівняно з 2023 роком в цілому на 1,7%, а порівняно з 4 міс. 2023 року – на 10%. Очікуване зростання вартості електричної в 2024 році – не менше 20%. А якщо враховувати вартість електричної енергії на РДН, то її зростання за період з укладення підприємством договору про постачання електричної енергії по травень 2024 р. становило близько 37%. Передбаченої структурою тарифів суми для закупівлі електричної енергії недостатньо. Орієнтовний мінімальний дефіцит складає не менше 4,0 млн.грн.
Факт 2023 р. – 29722,5 тис.грн.
Встановлено на 2024 р. – 35886,2 тис.грн.
Коментар: на підприємстві не виконується норми галузевої угоди. Коефіцієнт, який нею встановлений, складає 2,0, при цьому підприємством застосовується коефіцієнт 1,6. Як виходить із загального аналізу структури тарифу, підняття заробітної плати призведе до відсутності коштів на інші статті витрат, в т.ч. обов’язкові. Тобто, покриття багатьох обов’язкових витрат відбувається за рахунок працівників підприємства, які не отримують заробітну плату в такому обсязі, який передбачений. Середня заробітна плата на підприємстві за 1-й квартал 2024 р. складає 11,2 тис.грн.
Факт 2023 р. – 3705,0 тис.грн.
Встановлено на 2024 р. – 2919,6 тис.грн.
Коментар: брак коштів по іншим статтям витрат призводить до того, що кошти передбачені тарифом на амортизацію, а отже, на підтримання основних засобів підприємства в робочому стані, витрачаються на інші обов’язкові статті витрат. Підприємство не має коштів навіть не на розвиток матеріально-технічної бази, а на підтримання наявної в робочому стані.
Факт 2023 р. – 8469,9 тис.грн.
Встановлено на 2024 р. – 5560,0 тис.грн.
Коментарі:
1) Даний пункт витрат складається з усіх інших витрат, які не увійшли до основних (електрична енергія, заробітна плата з відрахуваннями, амортизація);
2) Податки. В 2024 р. плановане нарахування податків у складі: екологічний, рентна плата, земельний – складає 3300,0 тис.грн.;
3) ПММ. За весь 2023 рік витрати підприємства по даній статті склали 2138,5 тис.грн. При цьому, підприємством застосовувались заходи із жорсткої економії ПММ.
4) Інші витрати за 2023 рік складають 3706,1 тис.грн. Серед них: витрати на реагенти та реактиви, матеріали для ремонту, будівельні матеріали, дрова для опалення виробничих та адміністративних приміщень, спецодяг, інвентар, запасні частини, техогляди та експертизи, обов’язкові аналізи води та скидів, медичні огляди, спецхарчування, послуги банків тощо.
Як видно з наведених даних, коштів встановлених підприємству на 2024 рік, може вистачити лише на сплату податків та ПММ. Всі інші витрати, в т.ч. обов’язкові, структурою тарифу з якоїсь причини не передбачені.
Від роботи підприємства залежить життєзабезпечення населення міста Шостка. Перспектива перебоїв в роботі підприємства, а можливо й повне зупинення його роботи, більш, ніж реальна вже восени цього року. Запобігти цьому можна двома способами: 1) невідкладне встановлення економічно обґрунтованих тарифів на послуги підприємства; 2) постійне та повне фінансування витрат підприємства з місцевого бюджету.
Дана інформація направлена секретарю міської ради, а також голові та членам комісії з питань будівництва, комунального господарства, транспорту, зв’язку, архітектури та земельних ресурсів для розгляду на найближчому засіданні та прийняття відповідних рішень.
Зміни в керівництві КП ВУВКГ.
Після 26-ти років роботи в КП ВУВКГ «Водоканал» головний інженер, Мельник Віктор Анатолійович, вирішив піти на заслужений відпочинок – пенсію. Колектив підприємства щиро вдячний Вам, Вікторе Анатолійовичу, за Ваше багаторічне лідерство та вагомий внесок у роботу та розвиток підприємства. Цінуємо Ваш професіоналізм та людяність. Бажаємо успіхів у подальшому житті!
Наразі головним інженером підприємства призначений Борсук Володимир Петрович.
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в умовах повномасштабної війни підтримує підприємства, які надають життєво важливі послуги для населення.
Так, завдяки отриманим від Фонду обладнанню та матеріалам, КП ВУВКГ «Водоканал» м. Шостки протягом 2022-2023 років проведено ряд заходів, які сприяють забезпеченню послугами з водопостачання та водовідведення населення, в тому числі особливо вразливих категорій (родини переселенців з дітьми, які переїжджають до міста з прикордоння, тощо) та інших споживачів в м. Шостка, в тому числі:
- Заміна аварійного сталевого водопроводу довжиною 100 м, що дозволяє уникнути частих поривів, а відповідно й перерв у водопостачанні, для певних багатоквартирних будинків 32-го мікрорайону;
- Заміна засувок на об’єктах водовідведення, від функціонування яких залежить якість водовідведення для шкіл 4, 6, 8, інфекційної лікарні, дитсадків 4, 29, психоневрологічного диспансера, населення відповідних районів міста;
- Заміна трубопроводів на очисних спорудах впливає на стабільність очистки скидів, що приймаються з усього міста.
- Отримані бензинові генератори дозволяють забезпечити роботу певних об’єктів підприємства в умовах відсутності електричної енергії.
Адміністрація КП ВУВКГ «Водоканал» м. Шостка вдячна керівництву Фонду за надане обладнання та матеріали, а також за відкритість щодо подальшої співпраці.
ВДЯЧНІ ЗА НАДАНУ ДОПОМОГУ!
Німецьке федеральне агентство з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) через Департамент з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської ОДА надало додатково КП ВУВКГ «Водоканал» м.Шостка генератор великої потужності для забезпечення сталої роботи очисних споруд.
Щиро вдячні THW та Департаменту з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської ОДА за допомогу та підтримку! Разом – до Перемоги!
30.05.2023р трагічно обірвалось життя працівника нашого підприємства Демченка Артема Миколайовича, який героїчно загинув під час виконання бойового завдання. Артем працював водієм на нашому підприємстві з 2019 року. Він назавжди залишиться в наших серцях і в нашій пам’яті.
Колектив підприємства висловлює найглибші співчуття рідним та близьким.
Пам’ятаємо, сумуємо разом з вами. Слава героям!!!
09.01.1991 – 30.05.2023
НІМЕЦЬКЕ ФЕДЕРАЛЬНЕ АГЕНТСТВО З НАДАННЯ ТЕХНІЧНОЇ ДОПОМОГИ TECHNISCHES HILFSWERK НАДАЛО ВОДОКАНАЛУ М.ШОСТКА ДОПОМОГУ
Німецьке федеральне агентство з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) через Департамент соціального захисту населення Сумської ОДА надало КП ВУВКГ «Водоканал» м.Шостка генератори різних класів потужності.
Приємно відзначити, що на п’ятнадцятому місяці війни підтримка партнерів аж ніяк не зменшується! Навпаки, вона відповідає на потреби та виклики часу. Щиро вдячні THW за допомогу та підтримку! Разом – до Перемоги!
Щиро вдячні за допомогу та підтримку!
Комунальне підприємство «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» м.Шостка висловлює Голові Представництва Дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ» в Україні і його співробітникам щиру Подяку за надану благодійну допомогу у вигляді двох бензинових генераторів та трубозапірної арматури (засувок різного діаметру), які особливо потрібні підприємcтву в умовах воєнного стану. Дякуємо Вашому фонду за надану допомогу. Бажаємо благополуччя, процвітання і успіхів в роботі. Сподіваємось на подальшу довгострокову співпрацю.
УВАГА!
02 серпня 2022 року з 13:00 до 18:00 в зв’язку з ремонтними роботами на водопровідній мережі по вул.Свободи, буде перекрито водопостачання вулиць:
- вул.Свободи (до будинку № 31);
- вул.Депутатська;
- вул.Грушевського;
- вул.Щедріна;
- вул.Прорізна;
- вул.Індустріальна;
- вул.Шевченка (будинки №2, 4, 6, 15, 12-А);
- вул.Чернігівська (будинок №12);
- провул.Депутатський
- вул.Українська;
- пров.Шевченка (будинки №2, 4, 6);
- пров.Щедріна;
- вул.Весняна.
Адміністрація КП ВУВКГ «Водоканал» просить вибачення за причинені незручності.
Адміністрація КП ВУВКГ «Водоканал»
Генератор для Водоканалу!
Завдяки співробітництву КП ВУВКГ «Водоканал» та БО «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «БЛАГОДІЙНІ СЕРЦЯ» була досягнута домовленість про надання допомоги по забезпеченню автономною дизельною електростанцією для забезпечення електричною енергією об’єктів в разі відсутності електропостачання.
20 липня 2022 року Водоканал м.Шостка отримав від БО «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «БЛАГОДІЙНІ СЕРЦЯ», в особі керівника Димухаметової М.М., у тимчасове користування гуманітарну (благодійну) допомогу з Нідерландів – електростанцію 100 кВт для резервного електроживлення, що за потреби надасть можливість забезпечити мінімальне водопостачання в м.Шостка.
Адміністрація КП ВУВКГ «Водоканал» висловлює щиру подяку керівництву БО «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «БЛАГОДІЙНІ СЕРЦЯ» за вкрай необхідне обладнання.
УВАГА!
24 листопада 2021 року з 8:30 до 17:00 в зв’язку з ремонтними роботами на насосній станції 2-го підйому (по вул.Садовий бульвар, 8), буде призупинено подачу води за наступними адресами:
- вул.Знаменська (будинок № 7);
- вул.Миру (будинки № 12, 14);
- вул.Садовий бульвар (будинки № 5, 8, 9, 10,12).
Адміністрація КП ВУВКГ «Водоканал» просить вибачення за причинені незручності.
Адміністрація КП ВУВКГ «Водоканал»
Україна взяла на себе зобов'язання впровадити європейські вимоги до питної води. Виконуючи цю умову, Міністерство охорони здоров'я розробило радикально жорсткі санітарні правила (СанПіН), які повинні набрати чинності з 1 січня 2022 року Більшість водоканалів в Україні працюють на застарілому обладнанні. В умовах відсутності належного державного фінансування, тарифів, які мінімум в п'ять разів нижче європейських, вони не зможуть виконати жорсткі вимоги. В результаті, підприємствам доведеться або зупиняти подачу води в будинки Українців, або підвищувати тариф на холодну воду в десять разів, в середньому до 150 грн за кубічний метр.
Яка вода тече в Україні з кранів
Чинні в Україні санітарні норми для питної води (водопровідної "з крана", фасовано ї"бутильованої", води з бюветів, пунктів розливу, колодязів і джерел) СанПіН 2.2.4-171-10 не змінювалися з 2010 року і містять суттєві розбіжності з європейськими нормами, описаними, зокрема, в директиві 98/83/ЄС. Україна зобов'язалася імплементувати директиву ще у 2014 році, ратифікувавши Угоду про асоціацію з ЄС. Основні розбіжності в документах полягають у переліку регламентованих показників безпеки та якості питної води, їх нормативах, правилах організації відбирання проб для визначення якості, самому порядку оцінки якості за "індикаторними" показниками, інформуванні споживачів щодо стану питного водопостачання та якості питної води.
"Це не означає, що вода, яка тече сьогодні з кранів, непридатна для пиття або погана. У жодному разі! Вона безпечна і, зокрема, в Києві, вона одна з найкращих. Я сам п'ю воду з-під крана і готую на ній їжу і чай. Нескладного фільтра для захисту від суспензій, які можуть проскочити з водопровідною водою, достатньо", - сказав 112ua.tv директор Асоціації "Укрводоканалекологія" Олександр Шкінь.
Але, безперечно, вода в Україні не така хороша, як в Європі, зокрема й за смаковими якостями. І що далі від столиці, то гірша ситуація. За даними Держпродспоживслужби, з досліджених у 2020 році 33434 проб питної води централізованого водопостачання кількість виявлених відхилень від норм навіть чинних санітарних правил становить 12,1%. За мікробіологічними показниками досліджено 14396 проб, відхилення виявлено в 7,3%; у 22799 проб, досліджених за санітарно-хімічними показниками, відхилення становлять 13,7%. Високі показники відхилення в пробах питної води за мікробіологічними показниками виявлено в Миколаївській області - 24% відібраних проб, Тернопільській – 10%, Чернівецькій – 31,7%, Одеській – 17%, Вінницькій – 15,7%, Харківській – 15,5%, Донецькій – 11%, Закарпатській – 7,4%, Івано-Франківській – 5,7%, Житомирській – 19%, Луганській, Сумській – 10%, Черкаській – 6,3%.
Значні відхилення проб питної води за санітарно-хімічними показниками встановлено в Донецькій області – 59% від досліджених проб, Запорізькій – 71%, Житомирській – 36%, Миколаївській – 61%, Одеській – 85,6%, Луганській – 27%, Полтавській – 31,4%, Рівненській – 37,2%, Тернопільській – 42%, Харківській – 49%, Херсонській – 42%, Хмельницькій – 19%, Чернівецькій – 16%, Кіровоградській – 11%, Вінницькій-7,5%.
Магістральні водовідводи давно застаріли, термін експлуатації ряду з них перевищує 60 років і більше. Це часто призводить до аварій і проривів.
"Сьогодні проблема з питною водою часто пов'язана не з якістю водопідготовки внутрішньобудинкових мереж, в яких відбувається вторинне забруднення і з'являється каламутність, кольоровість, залізо. У трубах є відкладення, і ця суспензія цілком може підніматися. Чимало магістральних труб, термін експлуатації яких досягає вже 60 років і більше. І якщо магістральні хоч повільно, але все ж перекладають, то з внутрішньобудинковими мережами ситуація гнітюча. Якщо в новобудовах ситуація нормальна, то в старих будинках промивання часто взагалі не проводять. Керуючі компанії, ЖЕКи та ОСББ часто цим питанням не займаються", - розповів Шкінь.
Щороку погіршується і стан водойм, з яких здійснюється питний водозабір, що вимагає збільшення витрат на очищення. Головна водна артерія України - річка Дніпро, щорічний обсяг водозабору з якої становить 7,4 млрд куб. м, або 78,7% загального забору води з поверхневих водних об'єктів України, перебуває за крок від екологічної катастрофи.
Під час проведення аудиту ефективності виконання заходів Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року в поверхневих водах річкового басейну Дніпра виявлено 161 забруднювача. Зокрема, гербіцид атразин, метали кадмій та нікель, що загрожує здоров'ю населення України і може спричинити екологічну катастрофу. Останні проведені дослідження виявили значні перевищення вмісту синтетичних речовин: сільськогосподарських отруйних хімікатів, фармацевтичних препаратів і речовин, що використовують у парфумерії (мускусу), важких металів (цинку, міді та ртуті). Цвітіння Дніпра є основною причиною масового мору риби в річці.
"Додатковим викликом для водопідготовки є стан водойм, з яких здійснюється водозабір. Зокрема, залишає бажати кращого якість води в Дніпрі. Проблеми пов'язані з екологією, з цвітінням води. Ця органіка надходить на водопідготовку й потрібні великі витрати для її усунення. Щоб прибрати її, необхідно збільшувати обсяги реагенту. Вода забруднена пестицидами та агрохімікатами, відходами фармацевтичної промисловості, які потрапляють у водозабір із каналізаційними стоками. Їх також доводиться усувати, а це все витрати", - говорить Олександр Шкінь.
Даєш воду європейської якості!
Не особливо звертаючи уваги на реалії і сліпо наслідуючи формальний підхід, Міністерство охорони здоров'я розробило нові санітарні вимоги до питної води, які повинні були набрати чинності з 1 січня 2020 року. Ними впроваджуються максимально жорсткі європейські вимоги. Через шквал критики з боку водоканалів вимоги було відтерміновано на два роки. Якщо нічого не зміниться, правила почнуть працювати з 1 січня 2022 року.
"Виконати ці вимоги більшість водоканалів не зможуть. Чудес не буває: багато років, не вкладаючи в модернізацію водоканалів, водопровідних мереж, не можна одразу отримати воду зі смаком, як у Німеччині. Німеччина тільки в реконструкцію інфраструктури, не кажучи про інвестиції в експлуатацію, щорічно вкладає 7 млрд євро, а США – 120 млрд дол. В Україні сукупний валовий дохід всіх водоканалів ледь дотягує до 1 млрд євро на рік", - сказав 112ua.tv Шкінь.
В Україні на реконструкцію водної інфраструктури витрачається тільки 8% тарифу, тоді як в інших країнах – від 30 до 60% тарифних коштів плюс ще й додаткові інвестиції.
Тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення в Україні щонайменше вп'ятеро нижчі за європейські.
Тарифи на 85% холодної води в Україні встановлює НКРЕКП. У містах з населенням до 100 тис. (15%) – органами місцевого самоврядування. І, ясна річ, ані перші, ані другі в підвищенні тарифів не зацікавлені з політичних міркувань.
Загальнодержавна цільова програма "Питна вода України " на 2011-2020 рр., за рахунок якої могло би бути профінансовано заходи щодо заміни застарілого обладнання водоканалів, практично не фінансувалася. Її дія закінчилася торік. При прогнозному обсязі фінансування 9,47 млрд грн, реально було виділено тільки 457,2 млн грн, з них за рахунок державного бюджету – 394,1 млн грн (13% обсягу, передбаченого програмою), з інших джерел – 63,1 млн грн. За фактом програма фінансувалася тільки в 2011, 2012 і 2018 році. "У зв'язку з недостатнім рівнем фінансування заходів програми не відбулося кардинального технічного та фінансово-економічного стану підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, а, відповідно, і якості послуг із водопостачання та водовідведення", - йдеться в листі Міністерства розвитку громад і територій.
Якщо жорсткі норми МОЗ з 1 січня 2022 року набудуть чинності, то в умовах відсутності державної підтримки для забезпечення модернізації споруд водопідготовки, за оцінками фахівців Української Асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства "Укрводоканалеколонія", необхідно буде підвищити тарифи на водопостачання щонайменше вдесятеро – до 150 грн за метр кубічний. Це без урахування тарифу на водовідведення.
Без такого радикального кроку не можна буде провести модернізацію, яка дозволить досягти нормативів, запропонованих МОЗ. За розрахунками експертів, на масштабну реконструкцію систем водопідготовки підприємств галузі знадобиться щонайменше 40 млрд євро.
Без належної реконструкції вода, що подається українськими водоканалами, з 1 січня 2022 року, відповідно до нових СанПіН, втратить право вважатися питною і її буде визнано технічною. Це може спричинити катастрофу всеукраїнського масштабу, позаяк ряд водоканалів будуть змушені призупинити подачу води населенню.
"Для малих міст це буде взагалі катастрофа. В Україні діє закон про питну воду, який свідчить про те, що водоканали повинні подавати питну воду, тобто таку, яка відповідає вимогам до питної води. Якщо де-юре вода стає технічною, це означає, що водоканал не виконує вимог, що тягне за собою кримінальну відповідальність. Відповідно, він повинен буде або ризикувати і свідомо порушувати закон, або призупинити подачу води населенню, що призведе до катастрофи", - говорить Олександр Шкінь.
Як відомо, холодна вода, яка тече з наших кранів, використовується не тільки для приготування їжі. Ми також нею миємося в душі та змиваємо унітази.
* * *
Водоканали кілька років намагаються переконати МОЗ відмовитися від радикальних підходів.
Міністерство охорони здоров'я не підтримує підхід, який передбачає пом'якшення вимог до питної води. "Єдиним шляхом забезпечення населення якісною і безпечною водою в достатній кількості є реконструкція нинішніх і будівництво нових підприємств питного водопостачання, впровадження нових й удосконалення нинішніх технологій очищення води, сучасного обладнання, ефективних реагентів, фільтрувальних матеріалів і сорбентів", - йдеться в офіційному листі МОЗ.
Зазначають, що для "розв'язання питання пошуку джерел фінансування заходів, спрямованих на підвищення якості та безпеки питної води, МОЗ звернулося до РНБО та прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.
Джерело: 112.ua
УВАГА!
7,8 червня 2021 року, у зв’язку з профілактичними роботами на водопровідній насосній станції 2-го підйому по вул. Свемовська, буде зменшений тиск води на вулицях:
- Свемовська
- Чернігівська
- Ціолковського
- Шевченка
- Горького
Можлива відсутність води на верхніх поверхах.
Адміністрація КП ВУВКГ «Водоканал»
УВАГА!
30 березня 2021 року, в зв’язку з аварійно-відновлювальними роботами на водопроводі, з 8:30 до 16:00 буде відключено водопостачання в 32 та 35 мікрорайонах, а також Локотському мікрорайоні (окрім приватного сектору).
Після закінчення аварійно-відновлювальних робіт, орієнтовно 30 березня 2021р. приблизно о 16-00, водопостачання буде відновлено.
Адміністрація КП ВУВКГ «Водоканал» просить вибачення за причинені незручності.
Адміністрація КП ВУВКГ «Водоканал»
Шановні шосткинці!
У зв’язку з встановленням на території Сумської області «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2 з 24 по 30 березня 2021 року КП ВУВКГ «Водоканал» обмежує роботу зі споживачами.
Протягом цього періоду в КП ВУВКГ «Водоканал» не буде проводитись:
Повірка приладів обліку води в лабораторії КП ВУВКГ «Водоканал»;
Прийом абонентів відділом водозбуту;
Прийом платежів в касі Водоканалу;
Пломбування/розпломбування лічильників води та водопостачання.
Оплату просимо здійснювати:
- он-лайн;
- в особистому кабінеті на сайті КП ВУВКГ «Водоканал»;
- в будь-якому банку міста.
У разі термінового розпломбування чи опломбування водопостачання просимо звертатись за телефонами:
(05449) 2-04-73; 4-23-59; 4-23-66; 067-37-32-750;
На вході до Водоканалу (за адресою вул.Прорізна, 17) буде розташована СКРИНЬКА, куди при необхідності можна надавати довідки про склад сім’ї, про тимчасову відсутність споживача або інше, з обов’язковим зазначенням свого номера телефону для зворотного зв’язку.
Адміністрація КП ВУВКГ «Водоканал» просить вибачення за тимчасові незручності та заздалегідь дякуємо за розуміння та підтримку!
УВАГА!
В зв’язку з заміною запірної арматури на водопровідній мережі 11 листопада 2020 року з 9:00 до 16:00 буде відключено водопостачання за наступними адресами:
- вул.Свемовська;
- вул.Чернігівська (будинки № 15, 15а, 17, 19, 19а, 19б, 21, 21а);
- вул.Шевченка (будинки № 14, 14а, 17, 19, 21, 25, 27, басейн, готель, Палац спорту);
- вул.Циолковського (будинки № 12, 14, 16, 18, 22, 24).
Адміністрація КП ВУВКГ «Водоканал» просить вибачення за причинені незручності.
Адміністрація КП ВУВКГ «Водоканал»
УВАГА!
В зв’язку з аварійно-відновлювальними роботами на водопроводі 04 листопада 2020 року в 32 мікрорайоні м.Шостка відключено водопостачання за наступними адресами:
- вул.6 Гв.Дивізії (будинки № 5, 7, 9);
- вул. Некрасова (будинки № 20, 20-А).
Воду можна набрати з вуличних колонок по вул.Некрасова,19 та вул.Чехова,7.
Водопостачання буде відновлено після закінчення аварійно-відновлювальних робіт, орієнтовно 05 листопада у другій половині дня.
Адміністрація КП ВУВКГ «Водоканал» просить вибачення за причинені незручності.
Адміністрація КП ВУВКГ «Водоканал»
УВАГА!
В зв’язку з ремонтними роботами на магістральному водопроводі 15 жовтня 2020 року з 09:00 до 16:00 буде відключено водопостачання по наступним адресам:
- вул.Свемовська;
- вул.Чернігівська (непарні будинки) від будинку №9 до будинку №21а;
- вул.Шевченка (будинки № 25, 27, 14, 14а), басейн, готель;
- вул.Циолковського (парні будинки) від будинку № 8 до будинку №24.
Адміністрація КП ВУВКГ «Водоканал» просить вибачення за причинені незручності.
Адміністрація КП ВУВКГ «Водоканал»
Чому не варто затягувати з ремонтом водопроводів, каналізацій та очисних споруд.
АНДРІЙ НІКІТІН
директор Житомирського водоканалу,
віцепрезидент асоціації "Укрводоканалекологія"
Протягом попередніх років ми говорили про те, що в Україні зникло 10 000 річок. Часто ці слова сприймалися, як статистика, яка далеко не всіх і не завжди зачіпала за "живе".
Але цьогоріч ми відчули на собі, як це — добувати воду з річки, стан якої жахливий, добувати воду з річки, яка зникає на очах.
Житомир вдруге за рік стикнувся з проблемою критичного рівня води у водосховищах Відсічному та Денишівському. Вдруге за рік місто змушене цідити воду з річки, щоб "приготувати" її житомирянам. Хочете знати, у чому причина такого стану речей? У державній байдужості.
Держава системно не займається вирішенням проблеми збереження найважливішого ресурсу. Ми бачимо, що докладаються надзусилля для того, щоб приділити увагу питанням енергетичної галузі. Усі 100% державної турботи, опіки і заступництва належать енергетиці.
Натомість проблемам водопостачання, які є не менш критично важливими, влада приділяє 0% уваги.
У той час, як європейські країни постійно інвестують у життєво важливу галузь, щоб вона була здоровою, українська влада з часів розпаду Радянського Союзу і до сьогодні не здійснила системних кроків для того, щоб система водопостачання та водовідведення була притомною.
Замість того, щоб почати вирішувати проблеми галузі, у вересні ми отримали штучне підвищення цін на електроенергію, що аж ніяк позитивним чином не вплине на надання послуг з водопостачання та водовідведення.
Ми почали втрачати те, що було створено за Радянського Союзу, ми почали деградувати, скочуватися в прірву. Не охороняючи наші джерела водопостачання від людського впливу, ми опинилися на межі зникнення води.
Найяскравіша ілюстрація річкових "конвульсій" — зелена річка Дніпро, яка з кожним роком цвіте все інтенсивніше.
Уже не перший рік ми намагаємося донести і суспільству, і очільникам держави думку про те, що охорона річок, водопостачання та водовідведення — це проблеми, якими потрібно постійно займатися. Наслідки їх подальшого ігнорування цілком передбачувані.
У наших кранах не має і не буде якісної питної води, ми використовуватимемо дедалі більше реагентів для того, щоб очистити те болото, що залишилося у наших річках, якого стає все менше. А у недалекому майбутньому ми не будемо бачити і цього.
Якщо Дніпро сьогодні ще є повноресурсним джерелом водопостачання із погіршеною якістю, то step-by-step він почне являти собою джерело дефіцитного водопостачання.
Нещодавно мені потрапила до рук четверта Стратегія послідовного розвитку водопровідно-каналізаційного сектору Португалії.
У тому стані, у якому наше водно-каналізаційне господарство перебуває зараз, португальське перебувало ще у 1986 році.
Починаючи з 1993 року, португальці почали стратегічно інвестувати кошти у розвиток галузі. У першому році на імплементацію Стратегії в життя було виділено 3,5 млрд євро.
Через 7 років вони закінчили перший етап, який мав найбільш позитивний вплив безпосередньо на річки — протягом цього часу вони займалися насамперед реконструкцією очисних споруд каналізації.
Українська асоціація водоканалів "Укрводоканалекологія" вирішила підрахувати, скільки коштуватиме вирішення проблеми будівництва очисних споруд каналізації в Україні: так, для 49 ліцензіатів (найбільших водоканалів країни) нам необхідно 2,2 млрд доларів.
В очікуванні Дня нуль
Знаєте, чому 33 підприємства водопровідно-каналізаційного господарства перебувають у топ-100 забруднювачів країни? Тому, що вони просто не можуть на старих спорудах очистити те, що прибуває у стічних водах на станції очистки каналізаційних стоків.
І треба говорити відверто: річки зеленітимуть доти, доки ми працюватимемо на очисних спорудах каналізації минулого століття. Ми втрачатимемо воду, доки працюватимемо на старих очисних спорудах води, які передбачають використання безцінної рідини для промивання резервуарів.
Знову ж таки: через цю технологію в наші річки потрапляє певний відсоток забруднюючих речовин. Ми спускатимемо великі обсяги воду в нікуди, доки не почнемо інвестувати кошти у прокладання трубопроводів, адже через те, що 70% наших труб діряві — ми втрачаємо її.
Влада ж з року у рік показує свою безвідповідальну імпотентність: вона не розуміє, як, не хоче і не може системно працювати над вирішенням цих проблем. А вони — на поверхні: політики мають проголосувати за прийняття Стратегії водопровідно-каналізаційної галузі (перший її варіант був написаний і покладений на полицю ще у далекому 2002 році).
Прийнявши її, ми зможемо залучати інвестиції, які допоможуть вирішити питання "зелених" річок. Прийнявши її, водоканали нарешті отримають шанс стати самостійними, самодостатніми і здоровими.
Проблема з річками, проблема очищення стічних вод — це ракова пухлина нашої держави, яку потрібно лікувати довго і системно, залучаючи власні кошти та інвестиції.
Ми маємо дати відповідь на запитання: нам взагалі потрібні водойми? Якщо так, то ми зобов’язані тут і тепер, доки не перейшли точку неповернення, побудувати нові очисні споруди каналізації по всій країні.
З усіх європейських держав Україна — єдина держава, яка вже 30 років безглуздо витрачає час. З усіма нашими керівними ешелонами та непослідовністю рішень ми показуємо найгірші результати у не/вирішенні цих проблем.
Стратегія водно-каналізаційного господарства є частиною великої стратегії розвитку водної галузі, до якої теж нікому немає діла. У нас є Державне агентство водних ресурсів — орган, який розуміється на проблемах водних ресурсів, знає, як їх можна вирішити, але і він не може "достукатися" до політиків.
Міністерства вперто ігнорують ці проблеми. При владі не залишилося людей, які бачать проблему цілком, мають інженерне мислення, щоб розуміти, як її вирішити, і достатнього досвіду, щоб усвідомлювати, як такі проєкти реалізувати.
Розуміючи, що влада держави абсолютно не зацікавлена у створенні інтелектуально потужної команди, готової впроваджувати зміни, ми звернулися за допомогою до Світового банку, щоб він допоміг нам вплинути на керівників країни.
Але Світовий банк теж не домігся поступу у прищепленні нашим можновладцям усвідомлення важливості співпраці заради поступу критично важливої галузі.
Адже попри наші спільні зусилля, Стратегія, яка уже могла б 1,5 роки працювати на благо України, припадає пилом на полицях кабінетів Міністерства регіонального розвитку: немає розуміння проблеми, немає політичної волі, немає результату.
І виконавча, і законодавча влада країни поводять себе, як споживачі, а не як державники. Вони хочуть мати низький тариф і високу якість води, а цього апріорі не може бути.
Влада боїться підвищення тарифів, бо це політично непривабливо. Разом з тим, вона повинна розуміти, що для того, щоб кудись дійти, треба звідкись вийти.
П’ятирічної каденції може не вистачити для того, щоб вирішити це питання. Людина, яка розпочне вирішувати ці проблеми, приречена бути "збитим льотчиком", тому що їй доведеться длубатися у тому, що болить, тому що доведеться робити боляче населенню.
Для перекладки мереж доведеться час від часу призупиняти водопостачання (прокладання мереж нагадує сидіння в стоматологічному кабінеті: маєш тримати рот відкритим, доки не запломбував зуб, час від часу змушений лишатися без води, доки тобі замінюють трубопроводи), для оновлення фондів водоканалів, повернення кредитних грошей потрібно підвищувати тариф тощо.
Але тільки розпочавши вирішувати це питання, можна зсунути його з мертвої точки, можна прищепити державі звичку працювати над ним.
У 2022 році закінчиться реалізація проєкту "Розвиток міської інфраструктури — 2", у рамках якого модернізується 12 водоканалів країни. Від того, чи ми нарешті приймемо стратегію — нашу дорожню карту руху — залежить майбутнє інших водоканалів: чи ми позиціонуємо себе, як доросла держава, і надалі отримуємо інвестиції для оновлення водоканалів, чи ми даємо їм умерти разом із нашими багатостраждальними річками.
А поки що ставлення влади до водних проблем країни можна охарактеризувати прислів’ям "Моя хата скраю — нічого не знаю".
УВАГА!
В зв’язку з ремонтними роботами 12 серпня 2020 року з 08:00 до 12:00 буде відключено водопостачання по наступним адресам:
- вул.Знаменська;
- вул.Чернігівська (будинки № 2, 4, 6, 8);
- вул.Садовий бульвар (будинки № 5, 8, 9, 10, 12);
- вул.Миру (будинки № 12, 14);
- вул.Івана Кожедуба.
Адміністрація КП ВУВКГ «Водоканал» просить вибачення за причинені незручності.
Адміністрація КП ВУВКГ «Водоканал»
КРАДІЖКА КРИШОК ЛЮКІВ – НЕБЕЗПЕКА ДЛЯ ЛЮДЕЙ, ЗБИТКИ ДЛЯ ПІДПРИЄМСТВ!
Крадіжки кришок люків з оглядових колодязів – проблема всеукраїнського масштабу! Немає жодного міста України, де б мисливці за металобрухтом не викрадали кришки люків, не замислюючись над тим, що залишають відкриті пастки, в які можуть потрапити люди, тварини або автомобілі. Тому підприємства ЖКГ все частіше встановлюють люки з полімерних матеріалів. Але ж навіть такі люки не залишили байдужими крадіїв.
Так в період з 22 травня по 9 червня 2020 року у місті Шостка по вул.Корнейчука з каналізаційних колодязів було викрадено 4 комплекти полімерних люків з кришками, які було встановлено в 2018 році. Підприємству нанесено збитки у розмірі 2330 грн., не враховуючи витрат на демонтаж старого люка, монтаж нового люка, виїзд ремонтної бригади.
Лише за останні три роки:
- керівництвом КП ВУВКГ «Водоканал» написано 18 заяв до поліції про крадіжку люків;
- викрадено 38 кришок з оглядових колодязів;
- встановлено 539 комплектів люків з кришками на колодязі.
Станом на 01.06.2020 року на балансі підприємства КП ВУВКГ «Водоканал» перебуває 7100 водопровідних та каналізаційних колодязів, з яких 784 закриті тимчасовими дерев’яними щитами.
За останні 10 років було укомплектовано 1120 колодязів. Щороку підприємство КП ВУВКГ «Водоканал» закуповує комплекти люків з кришками та встановлює на колодязі відповідно до затвердженого плану заходів. Люки, встановлені КП ВУВКГ «Водоканал» мають спеціальне клеймо.
КП ВУВКГ «Водоканал» нагадує, що крадіжка кришок оглядових колодязів є ЗЛОЧИНОМ, за який на території України передбачена КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ!
КП ВУВКГ «Водоканал» звертається до жителів міста Шостка – не будьте байдужими! Якщо вам стало відомо про факт крадіжки або незаконного перевезення люків оглядових колодязів негайно повідомляйте до поліції за номером «102», а у разі виявлення відкритих колодязів – до аварійно-диспетчерської служби КП ВУВКГ «Водоканал» за номером 2-13-56.
КП ВУВКГ «Водоканал» м. Шостки відновлює прийом громадян, але з деякими карантинними обмеженнями.
З вівторка 09 червня 2020 р. КП ВУВКГ «Водоканал» відновлює роботу абонентського відділу щодо прийому громадян у зв’язку із послабленням обмежуючих карантинних заходів.
Прийом здійснюватиметься у робочі дні з 08:00 до 17:00 (перерва на обід з 12:00 до 13:00).
НАГОЛОШУЄМО, що у приміщенні та на території підприємства під час очікування відвідувачі зобов’язані
· перебувати в захисних масках
· дотримуватись соціальної дистанції 1,5 метра.
На вході до приміщення облаштоване місце для обробки рук антисептиком.
У приміщенні абонентського відділу може перебувати не більше 2 відвідувачів одночасно.
Проте, незважаючи на послаблення карантинних обмежень, споживачам й надалі рекомендується особисто звертатися до абонентського відділу лише у випадку обов’язкової присутності. Всі інші питання рекомендується вирішувати дистанційно. Номер телефону абонентського відділу (05449) 4-23-61, скринька для прийому документів розміщена біля входу на територію підприємства.
Крім того, наголошуємо, що ПОВІРКА ЛІЧИЛЬНИКІВ НЕ ПРОВОДИТЬСЯ, та КАСА НЕ ПРАЦЮЄ.
Повноцінне відновлення роботи буде проводитися поступово, про що підприємство буде повідомляти додатково.
Забудови над водопровідними мережами вкотре стають проблемою для усунення пориву на водопроводі у м.Шостка!!!
Перешкодою для усунення пориву на водопровідній мережі по вул.Марата,47 стали незаконно зведені гаражі.
Така ситуація з незаконно зведеними спорудами на комунікаціях спостерігається по всій території Шостки. Це явище отримало масовий характер і НІХТО на це НЕ РЕАГУЄ!!!
Адміністрація КП ВУВКГ «Водоканал»
КП ВУВКГ «ВОДОКАНАЛ» РОБИТЬ ВСЕ МОЖЛИВЕ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕРЕБІЙНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ В м.ШОСТКА!
02 квітня 2020р. були завершені роботи по ліквідації наслідків руйнування магістрального самопливного каналізаційного колектора, що спричинило тимчасове відключення водопостачання 20 та 21 березня у багатьох районах нашого міста.
Завдяки професіоналізму, швидкому реагуванню та відданій праці працівників водоканалу м.Шостка наслідки тієї аварійної ситуації вдалось ліквідувати без повторного призупинення водопостачання та водовідведення у місті.
Було збудовано 2 тимчасові каналізаційні насосні станції, прокладено тимчасовий каналізаційний колектор довжиною 200 метрів, електричну кабельну лінію - 300 метрів, організована робота з чергування та перевірки тимчасової обвідної лінії.
Були задіяні працівники дільниці каналізаційних мереж, енергослужби, водії спец.транспорту та спец.техніки, керівники підрозділів та інші спеціалісти (всього близько 25 працівників).
За підтримки Шосткинської міської ради спецорганізацією ТОВ «Прогноз» був прокладений в складних умовах новий колектор (120 метрів) в обхід пошкодженого та встановлено 5 колодязів.
Адміністрація КП ВУВКГ «Водоканал» дякує всім хто приймав участь в цій складній роботі!
Шановні шосткинці!
У зв’язку з введенням в країні карантину та запобігання поширенню коронавірусної інфекції, в КП ВУВКГ «Водоканал» робота зі споживачами обмежена, але не зупинена.
На час карантину в КП ВУВКГ «Водоканал» запроваджені такі заходи:
▪ Повірка приладів обліку води в лабораторії КП ВУВКГ «Водоканал» на час карантину не проводиться.
▪ Прийом абонентів відділом водозбуту НЕ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ!
▪ Робота контролерів в приміщеннях абонентів тимчасово призупинено, а саме: пломбування/розпломбування лічильників води та водопостачання.
▪ У разі термінового розпломбування чи опломбування водопостачання або водолічильників просимо звертатись за телефонами:
(05449) 2-04-73;
4-23-59;
4-23-66;
067-37-32-750.
▪ Показники лічильників можна передати з 27 по 2 число такими способами:
- онлайн скориставшись особистим кабінетом;
- за телефонами абоненської служби
2-04-73;
4-23-59;
4-23-66;
067-37-32-750;
- скористатись СКРИНЬКОЮ,
з зазначенням адреси, ПІБ та показників лічильника. СКРИНЬКА розташована на вході до Водоканалу за адресою вул.Прорізна, 17.
Також при необхідності через СКРИНЬКУ можна надавати довідки про склад сім’ї, про тимчасову відсутність споживача або інші.
▪ Каса Водоканалу НЕ ПРАЦЮЄ. Оплату просимо здійснювати:
- он-лайн;
- в особистому кабінеті на сайті КП ВУВКГ «Водоканал»;
- в будь-якому банку міста.
Від вчасної оплати за спожиті послуги залежить безперебійне водопостачання міста. Адже інших джерел надходжень, як за спожиту воду та водовідведення, у підприємства не має!
Адміністрація КП ВУВКГ «Водоканал» просить вибачення за тимчасові незручності та заздалегідь дякуємо за розуміння та підтримку!
Увага!
В зв’язку з ремонтними роботами 21 березня 2020 року з 08.00 до 20.00 буде відключено водопостачання по наступним адресам:
- вул. Шевченка;
- провул. Шевченка;
- вул. Прорізна;
- провул. Прорізний;
- вул. Свободи ( будинки № 1, 3, 8, 12, 13, 14,15, 17, 19, 21,23, 25, 27, 29, 31);
- вул. Весняна;
- вул. Горького (будинки № 4, 4а, 9, 20, 24);
- вул. Чернігівська;
- вул. Ціолковського;
- вул. Свемовська;
- вул. Привокзальна (будинки №3-13)
- вул. Маяковського 14;
- провул. Маяковського 4;
- вул. Воронізька 19, 44;
- вул. Марата 22, 24;
- вул. Миру (будинки № 14, 18, 49, 51);
- вул. Щедріна;
- провул. Щедріна;
- вул. Грушевського;
- вул. Депутатська;
- провул. Депутатський;
- вул. Гагаріна (будинки № 2,3,4,5,6,8,14А);
- вул. Привокзальна 15.
Адміністрація КП ВУВКГ» Водоканал» просить вибачення за тимчасові незручності.
28.01.2020р.
«На виконання Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (стаття 3), керуючись:
-порядком інформування оператором зовнішніх інженерних мереж власників (співвласників) будівлі про намір встановлення вузла комерційного обліку, затвердженого постановою КМУ від 06.06.2018р. №444 (п.4);
- порядком оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 09.08.2018р. №206 (п.3),
«ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» інформує споживачів про намір встановити вузол комерційного обліку.
23.01.2020р.
«На виконання Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (стаття 3), керуючись:
-порядком інформування оператором зовнішніх інженерних мереж власників (співвласників) будівлі про намір встановлення вузла комерційного обліку, затвердженого постановою КМУ від 06.06.2018р. №444 (п.4);
- порядком оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 09.08.2018р. №206 (п.3),
«ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» інформує споживачів про намір встановити вузол комерційного обліку.
28.11.2019р.
КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО
«ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» ІНФОРМУЄ СПОЖИВАЧІВ ПРО ЗМІНУ ВАРТОСТІ ПОСЛУГ ЗА ПОВІРКУ ТА ПЛОМБУВАННЯ ЗАСОБУ ОБЛІКУ ВОДИ:
(вводяться в дію з 01.01.2020 р.)
Повірка засобу обліку води (лічильника) – 115,00грн. (з ПДВ)
Пломбування засобу обліку води (лічильника) :
Для населення - 52,00 грн. (з ПДВ)
Для бюджетних організацій – 99,00 грн. (з ПДВ)
Інших споживачів - 112,00 грн. (з ПДВ)
20.11.2019р.
Шановні споживачі послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення!
Останнім часом наше підприємство переживає складні часи. Ще у 2017 році підприємство було прибутковим. Усі кошти зароблені підприємством використовувалися на модернізацію підприємства. Підприємство повністю відмовилося від газу для опалювання приміщень, перевело автомобілі з бензину на газ, замінили механічну решітку на очисних спорудах, почали ремонти приміщеннь, скважин і т.ін..
За рахунок коштів підприємства виконали реконструкції 3-х насосних станцій 2-го підйому питної води з переобладнанням насосних станцій сучасними насосами та обладнанням для їх автоматичного управління. Для надійного водопостачання на 13-ти свердловинах встановлені сучасні насоси Європейського виробництва, на 6 свердловинах, які подають воду безпосередньо в мережу, для підтримки постійного тиску води, в мережах встановлені регулятори частоти обертів. На 7 свердловинах за власні кошти розроблений проект та встановлена огорожа 1- го поясу зони санітарної охорони. У 2018 році для безперебійного водопостачання Локотського мі-ну провели заміну 200 метрів аварійної ділянки трубопроводу діаметром 200 мм по вул.. 6 Гвардійської Дивізії. Замінили 29 несправних засувок для відключення ділянок трубопроводу. За період 2017-2019 роки на водопровідних та каналізаційних мережах виконали ремонт 631 колодязів та накрили їх поліетиленовими кришками. Провели заміну вікон на компресорній станції Очисних споруд. Встановили сучасну повітродувку Європейського виробника з метою економії коштів за електроенергію вартістю 3 млн.грн.(Зараз вирішується питання її викупу).
І все це ми змогли зробити для мешканців міста та для міста за рахунок коштів підприємства.
За останні два роки підприємство витратило останні обігові кошти.
Вже зараз підприємство сплачує передоплату за електроенергію (близько 1 млн.грн./міс.). Сплачено самостійно за спецдозвіл за водокористування (505тис.грн.,) підприємство на вигідних умовах по кредиту самостійно купило екскаватор (вартістю 1190 тис.грн.)…
Але, все це зроблене на підприємстві, залишило підприємство без коштів і вже зараз підприємство не в змозі здійснювати регулярні платежі за договорами.
При цьому, вже зараз, до підприємства надходять попередження по значне зростання послуг від ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» (Шосткинський міський відділ) (зростання цін на мікробіологічні дослідження води у більше як 1,5рази , а на хімічні дослідження питної води у 3,68 рази).
Збільшується вартість послуг і метрологів ( на 15% при повірці лічильників), підприємству потрібно викупати повітродувку вартістю (2.2 млн.грн.), збільшуються ціни і по іншим договірним зобов’язанням.
Через це виникає необхідність йти на непопулярні заходи, а саме на підвищення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.
Для інформації, тарифи в місті Шостка на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення є одними з найнижчих не тільки у Сумській області, а й серед інших міст України :
місто |
тариф з пдв,грн.. |
|
Централізоване водопостачання |
Централізоване водовідведення |
|
1 |
2 |
3 |
Шостка |
8,21 |
11,40 |
Конотоп |
10,21 |
11,96 |
Глухів |
11,38 |
25,80 |
Лебедін |
15,78 |
29,02 |
Ромни |
19,19 |
18,18 |
Охтирка |
15,20 |
10,66 |
Суми |
9,79 |
9,62 |
Чернігів |
9,768 |
10,704 |
Полтавводоканал |
12,276 |
11,388 |
Київводоканал |
10,812 |
9,564 |
З повагою,КП ВУВКГ «Водоканал»
Шановні споживачі!
На сьогодні актуальною залишається проблема неналежної оплати шосткинцями послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
Повідомляємо Вас, що затверджені Постановою КМ України № 690 від 05.07.2019 р. «Правила надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення» (далі за текстом Постанова КМУ № 690), встановлюють відповідальність споживачів за несвоєчасну оплату послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
Так, п. 27 цієї Постанови передбачає:
«… У разі несвоєчасного здійснення платежів за послуги споживач сплачує пеню в розмірі, встановленому у договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.
Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за послуги…»
Крім того, Постановою КМ України № 690 від 05.06.2019 р. виконавець послуг має право обмежувати (припиняти) надання послуг споживачам, які мають заборгованість.
В пунктах 44 – 50 даної Постанови зазначено:
«… 44. Виконавець має право обмежити (припинити) надання відповідної послуги її споживачеві незалежно від обраної моделі організації договірних відносин у разі непогашення в повному обсязі заборгованості за спожиті послуги протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця.
45. Обмеження (припинення) надання послуг здійснюється виконавцем відповідно до частини четвертої статті 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».
46. Для обмеження (припинення) надання послуги споживачеві (у разі непогашення в повному обсязі заборгованості за спожиті послуги) виконавець надсилає споживачеві попередження про те, що у разі непогашення ним заборгованості з оплати за спожиті послуги протягом 30 днів з дня отримання попередження, надання послуг може бути обмежене (припинене).
Таке попередження надсилається споживачеві не раніше наступного робочого дня після закінчення граничного строку оплати, визначеного законодавством та/або договором.
Попередження надсилається споживачеві рекомендованим листом (з повідомленням про вручення) та шляхом повідомлення споживачеві через його особистий кабінет або в інший спосіб, визначений договором.
47. У разі обмеження (припинення) надання послуги споживачеві виконавець опломбовує санітарно-технічне та/або інше обладнання, що розташоване в багатоквартирному будинку за межами або всередині приміщення, яким користується споживач, і пов’язане з наданням йому послуг.
48. Обмеження (припинення) надання послуг не є підставою для розірвання договору.
49. Надання послуг відновлюється у повному обсязі протягом наступного дня з дати повного погашення заборгованості за фактично спожиті послуги чи з дати укладення угоди про реструктуризацію такої заборгованості.
50. Витрати виконавця, пов’язані з відновленням надання послуги споживачеві, підлягають відшкодуванню за рахунок споживача відповідно до кошторису витрат на відновлення надання послуг, складеного виконавцем…»
Значна кількість мешканців нашого міста отримує субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. На заваді отримання субсидії може стати наявність заборгованості за послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
Так, згідно ст. 14 Постанови КМ України № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (Далі за текстом Постанова КМУ № 848) житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо структурним підрозділом отримано інформацію про наявність простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.
Крім того, згідно ст. 119 Постанови КМ України № 848, за рішенням комісії надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється за поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, об’єднання, виконавців комунальних послуг у разі, коли:
- домогосподарству припинено надання житлово-комунальної послуги (послуг) внаслідок того, що громадянин має заборгованість за житлово-комунальні послуги;
- громадянин не виконує зобов’язання за договором про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.
Тому звертаємось до містян з проханням вчасно проводити оплату за отримані послуги та сплатити вже існуючу заборгованість.
За детальнішим роз’ясненням просимо звертатися до відділу водозбуту КП ВУВКГ «Водоканал».
30.08.2019р.
Щодо банківських рахунків за стандартом IBAN
Шановні споживачі! Звертаємо Вашу увагу на те, що відповідно до Постанови Правління НБУ від 28 грудня 2019 року № 162 підприємству відкриті рахунки за стандартом міжнародного номера банківського рахунку (IBAN).
З 1-го листопада 2019 року всі перекази будуть здійснюватися лише з використанням IBAN.
У зв’язку з цим, для запобігання можливих непорозумінь, при перерахуванні коштів на користь КП ВУВКГ «Водоканал» просимо звертати увагу на актуальні банківські реквізити, зазначені в поточних документах на оплату послуг.
Дякуємо за розуміння та співпрацю!
До відома споживачів
На даний час проводиться робота по розгляду, поданих КП ВУВКГ, тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. Плановий розрахунковий тариф становить 27-43 грн. за 1 м.куб. з ПДВ: водопостачання 11-70 грн. за 1 м.куб. з ПДВ, водовідведення – 15-73 грн. за 1 м.куб. з ПДВ.
Основними підставами для зміни тарифів є:
- збільшення цін на енергоносії. Підприємством впроваджуються заходи з енергозбереження, зменшуються споживання електроенергії в натуральних показниках, але постійний ріст ціни на електроенергію не дає стабільного і довгострокового ефекту у грошових одиницях;
- необхідність впровадження енергозберігаючих заходів;
- ріст цін на паливно-мастильні матеріали, запасні частини, комплектуючі та інші засоби;
- законодавче збільшення рівня прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати.
Разом з тим, спостерігається тенденція зменшення обсягів виробництва. З однієї сторони це добре. Населення є активним і шукає шляхи зменшення своїх витрат. Насамперед, це встановлення засобів обліку. З іншої сторони зменшення обсягів виробництва дещо дестабілізує роботу підприємства.
Діючий тариф по місту складає 19-61 грн. за 1 м.куб. з ПДВ (в т.ч. 8-21 водопостачання та 11-40 водовідведення). Останній перегляд був у липні 2018 року.
Якщо порівняти з іншими містами, то:
грн. за 1 м.куб. з ПДВ
Місто |
Тариф на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення |
Шостка |
19-61 |
Суми |
17-99 |
Глухів |
30-24 |
Конотоп |
24-57 |
Лебедин |
44-80 |
Охтирка |
27-05 |
Ромни |
37-37 |
Київ |
20-37 |
Ірпінь |
20-70 |
Біла Церква |
23-88 |
Полтава |
23-77 |
Чернігів |
20-41 |
01.10.2018р.
Про облаштування вузлів комерційного обліку.
Комунальне підприємство «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» інформує споживачів про прийняті закони України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про житлово-комунальні послуги» та інші нормативно-правові документи якими передбачені оснащення будівель міста вузлами комерційного обліку,а саме, вузлом обліку, що забезпечує загальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлі, її частині (під’їзді), обладнаній окремим інженерним вводом.
ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» регулює відносини щодо:
1) комерційного обліку послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання (далі - комунальні послуги);
2) розподілу між споживачами обсягу спожитих комунальних послуг;
3) встановлення, обслуговування, заміни вузлів обліку/приладів - розподілювачів відповідної комунальної послуги;
4) формування та надання споживачам рахунків на оплату комунальних послуг;
5) забезпечення споживачів обліковою інформацією.
Оператор зовнішніх інженерних мереж не менш як за два місяці до встановлення вузлів комерційного обліку повідомляє власників (співвласників) будівлі про намір встановити такий вузол, вартість такого встановлення, розмір та порядок сплати передбаченого цим Законом внеску за встановлення вузла комерційного обліку. Власник (співвласники) будівлі протягом двох місяців має право повідомити оператору зовнішніх інженерних мереж (за своїм вибором) про:
- згоду на встановлення вузла комерційного обліку на запропонованих оператором зовнішніх інженерних мереж умовах;
- намір погодити з оператором зовнішніх інженерних мереж відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку;
- намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку.
У разі якщо протягом двох місяців з дня отримання повідомлення власник (співвласники) не повідомив оператора зовнішніх інженерних мереж про намір погодити з ним відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку або про намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку, а також у разі якщо власник (співвласники) повідомив про намір погодити відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку або про намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку, але не зробив цього протягом чотирьох місяців з дня повідомлення оператором про намір встановити вузли комерційного обліку, оснащення будівлі вузлами комерційного обліку здійснює оператор зовнішніх інженерних мереж.
У разі якщо власник (співвласники) будівлі не дає згоди або створює перешкоди встановленню вузла комерційного обліку в місцях вводу зовнішніх інженерних мереж у будівлю, оператор зовнішніх інженерних мереж, до яких приєднана (приєднується) будівля, може вимагати встановлення судом сервітуту щодо частини будівлі, в/на якій обладнується вузол комерційного обліку, для встановлення та обслуговування такого вузла обліку. У такому разі порядок відшкодування витрат на оснащення будівлі вузлами комерційного обліку, встановлений цією статтею, не змінюється.
Вузли комерційного обліку належать на праві власності власнику (є спільною сумісною власністю співвласників) будівлі.
Відповідальність за збереження і цілісність вузлів комерційного обліку покладається на власника (співвласників) будівлі (її частини), в якій вони встановлені, або за договором на визначену власником (співвласниками) іншу особу.
Витрати на оснащення будівлі вузлами комерційного обліку, здійснені оператором зовнішніх інженерних мереж, відшкодовуються споживачами відповідних комунальних послуг, а також власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання у такій будівлі, шляхом сплати внеску за встановлення вузла комерційного обліку, який сплачується виконавцеві відповідної послуги.
Власник (співвласники) будівлі, яка на день набрання чинності Законом була приєднана до зовнішніх інженерних мереж або яка приєднується до зовнішніх інженерних мереж, має право самостійно обладнати таку будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку. У такому разі внесок за встановлення вузла комерційного обліку таким споживачам не нараховується.
Виконавець послуг та оператор зовнішніх інженерних мереж не можуть перешкоджати власнику (співвласникам) будівлі в оснащенні її вузлом комерційного обліку. На вимогу власника (співвласників) будівлі оператор зовнішніх інженерних мереж зобов’язаний самостійно встановити вузол комерційного обліку, придбаний ним (ними).
Стаття 14 ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», встановлює фінансові санкції, що застосовуються за порушення законодавства у сфері комерційного та розподільного обліку комунальних послуг. Зокрема за порушення законодавства у сфері забезпечення оснащення будівель вузлами обліку теплової енергії, гарячої чи питної води, а також періодичної повірки вузлів комерційного обліку на суб’єктів господарювання – операторів зовнішніх інженерних мереж накладається штраф у розмірі 1 відсотку суми платежів, нарахованих за останній місяць, в якому надавалася відповідна комунальна послуга споживачам, будівлі яких не обладнано вузлами обліку, – у разі порушення строків встановлення або заміни вузлів комерційного обліку теплової енергії, гарячої чи питної води….
У зв’язку з вищевикладеним, КП ВУВКГ «Водоканал» рекомендує власникам (співвласникам) будівель здійснити самостійно заходи щодо облаштування своїх будинків вузлами комерційного обліку відповідно до прийнятого законодавства, а також інформує споживачів про проведення відповідної роботи нашим підприємством на виконання цих законів.
Дякуємо за розуміння та співпрацю.
01.08.2018 р.
Комунальне підприємство «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» інформує споживачів про зміни (збільшення) тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, прийняте рішенням виконавчого комітету Шосткинської міської ради №168 від 04.07.2018р. «Про тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення».
ТАРИФИ
на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення
(набувають чинності з 01.08.2018р.)
№ п/п |
Підприємство-надавач послуг |
ТАРИФИ, грн. за 1 куб.м. |
|||
Централізоване водопостачання |
Централізоване водовідведення |
||||
Без ПДВ |
З ПДВ |
Без ПДВ |
З ПДВ |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
1. |
КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» |
6,84 |
8,21 |
9,50 |
11,40 |
19.04.2018р.
ДО ВІДОМА СПОЖИВАЧІВ
Комунальне підприємство «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» інформує споживачів про намір, здійснити зміну тарифів шляхом встановлення нових тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, на виконання Закону України “Про житлово-комунальні послуги», постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р. №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».
Розмір тарифів
Показник |
Діючий тариф |
Плановий тариф |
Тариф на послугу з централізованого водопостачання, грн./м.куб. без ПДВ. |
5,52 (5,95)* |
9,11
|
Тариф на послугу з централізованого водовідведення, грн./м.куб. без ПДВ. |
7,67 (8,26) * |
12,02
|
*(В дужках зазначені діючі тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води (з використанням внутрішньобудинкових систем) та з централізованого водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)).
Причинами зміни тарифів шляхом встановлення нових тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення є збільшення цін на електроенергію (близько 20%), збільшення витрат на оплату праці (близько 23 %), збільшення ставок оподаткування, цін на паливно-мастильні матеріали, запасні частини,комплектуючі та інші матеріали.
Структура тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення
комунального підприємства "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" (м. Шостка)
№ з/п |
Показник |
Код рядка |
Централізоване водопостачання Плановий період на 2018 р. |
Централізоване водовідведення Плановий період на 2018 р. |
|||
усього, тис. грн |
грн/куб.м |
усього, тис. грн |
грн/куб.м |
||||
А |
Б |
В |
Г |
Д |
Е |
Ж |
|
1 |
Виробнича собівартість, усього, у тому числі: |
001 |
23595,33 |
7,99 |
31247,05 |
10,54 |
|
1.1 |
прямі матеріальні витрати, у тому числі: |
002 |
8643,27 |
2,93 |
10595,92 |
3,58 |
|
1.1.1 |
покупна вода |
003 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
1.1.2 |
покупна вода в природному стані |
004 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
1.1.3 |
електроенергія |
005 |
6629,73 |
2,25 |
6980,28 |
2,36 |
|
1.1.4 |
інші прямі матеріальні витрати |
006 |
2013,54 |
0,68 |
3615,64 |
1,22 |
|
1.2 |
прямі витрати на оплату праці |
007 |
3702,65 |
1,25 |
8716,86 |
2,94 |
|
1.3 |
інші прямі витрати, у тому числі: |
008 |
4819,29 |
1,63 |
3326,18 |
1,12 |
|
1.3.1 |
єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування працівників |
009 |
777,85 |
0,26 |
1829,00 |
0,62 |
|
1.3.2 |
амортизація виробничих основних засобів та нематеріальних активів, безпосередньо пов'язаних з наданням послуги |
010 |
992,70 |
0,34 |
797,63 |
0,27 |
|
1.3.3 |
інші прямі витрати |
011 |
3048,75 |
1,03 |
699,56 |
0,24 |
|
1.4 |
загальновиробничі витрати |
012 |
6430,12 |
2,18 |
8608,09 |
2,90 |
|
1.4.1 |
витрати на оплату праці |
|
3829,62 |
1,30 |
5050,83 |
1,70 |
|
1.4.2 |
відрахування на соціальні заходи |
|
823,08 |
0,28 |
1085,54 |
0,37 |
|
1.4.3 |
амортизаційні відрахування |
|
56,11 |
0,02 |
74,01 |
0,02 |
|
1.4.4 |
інші витрати |
|
1721,31 |
0,58 |
2397,70 |
0,81 |
|
2 |
Адміністративні витрати |
013 |
1383,82 |
0,47 |
1832,58 |
0,62 |
|
2.1 |
витрати на оплату праці |
|
973,36 |
0,33 |
1289,01 |
0,43 |
|
2.2 |
відрахування на соціальні заходи |
|
206,64 |
0,07 |
273,65 |
0,09 |
|
2.3 |
амортизаційні відрахування |
|
21,26 |
0,01 |
28,15 |
0,01 |
|
2.4 |
інші витрати |
|
182,57 |
0,06 |
241,77 |
0,08 |
|
3 |
Витрати на збут |
014 |
1722,23 |
0,58 |
2280,73 |
0,77 |
|
3.1 |
витрати на оплату праці |
|
1273,45 |
0,43 |
1686,41 |
0,57 |
|
3.2 |
відрахування на соціальні заходи |
|
280,16 |
0,09 |
371,01 |
0,13 |
|
3.3 |
амортизаційні відрахування |
|
18,99 |
0,01 |
25,15 |
0,01 |
|
3.4 |
інші витрати |
|
149,63 |
0,05 |
198,16 |
0,07 |
|
4 |
Інші операційні витрати |
015 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
5 |
Фінансові витрати |
016 |
46,30 |
0,02 |
61,07 |
0,02 |
|
6 |
Усього витрат повної собівартості |
017 |
26747,68 |
9,06 |
35421,42 |
11,95 |
|
7 |
Планований прибуток |
018 |
156,45 |
0,05 |
206,34 |
0,07 |
|
7.1 |
податок на прибуток |
019 |
23,87 |
Х |
31,48 |
0,01 |
|
7.2 |
чистий прибуток, у тому числі: |
020 |
132,59 |
Х |
174,86 |
0,06 |
|
7.2.1 |
дивіденди |
021 |
|
Х |
0,00 |
Х |
|
7.2.2 |
резервний фонд (капітал) |
022 |
|
Х |
0,00 |
Х |
|
7.2.3 |
на розвиток виробництва (виробничі інвестиції) |
023 |
|
Х |
0,00 |
0,00 |
|
7.2.4 |
інше використання прибутку |
024 |
|
Х |
Х |
Х |
|
8 |
Вартість послуги споживачам за відповідними тарифами |
025 |
26904,13 |
9,11 |
35627,76 |
12,02 |
|
9 |
Обсяг послуги, усього, у т. ч. на потреби (тис.куб.м): |
026 |
2953,00 |
Х |
2963,31 |
||
9.1 |
населення |
027 |
2339,84 |
Х |
2215,17 |
Х |
|
9.2 |
бюджетних установ |
028 |
103,16 |
Х |
107,42 |
Х |
|
9.3 |
інших споживачів |
029 |
510,00 |
Х |
640,72 |
Х |
|
9.4 |
інших водопровідно-каналізаційних господарств |
030 |
|
Х |
0,00 |
Х |
|
10 |
Середньозважений тариф |
031 |
|
9,11 |
Х |
12,02 |
Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб приймаються за тел. 4-23-03 або за адресою: м. Шостка, вул. Прорізна, буд.17 протягом 14 календарних днів з дня повідомлення споживачів про намір здійснити зміну тарифу.
КП ВУВКГ «Водоканал» переможці обласного конкурсу.
КП ВУВКГ «Водоканал» приймало участь у обласному конкурсі на кращу первинну профспілкову організацію, присвяченому Року первинної профспілкової організації та з нагоди 200-річчя профспілкового руху на Україні.
За підсумками обласного огляду-конкурсу 23.11.2017року в м.Суми були проведені урочисті заходи з нагородження переможців цього конкурсу.
Первинна профспілкова організація КП ВУВКГ «Водоканал» була нагороджена Дипломом переможця та відзнакою, як краща первинна профспілкова організація у 2017році за досягнення у сфері захисту трудових та економічних прав і інтересів членів профспілки, постійне підвищення соціальних стандартів, громадський контроль за виконанням зобов’язань колективного договору.
Директору підприємства була вручена Подяка та відзнака від Сумської обласної ради профспілок за співпрацю та соціальне партнерство з профспілковою організацією, успішне виконання двосторонніх колективно-договірних зобов’язань.
Нагороди та подяки на урочистому заході були вручені директору підприємства Міхньову Олександру Миколайовичу і голові профспілкового комітету Франкевич Галині Миколаївні.
Нещодавно за рахунок бюджетних коштів для нашого підприємства була придбана мулососна машина КО-503ІВ-10, виготовлена на базі автомобіля МАЗ 4381N2 ПрАТ «Спецбудмаш» м. Бровари, вартістю
1,9 млн. грн.
Машина призначена для профілактичного санітарного очищення колодязів, зливових та каналізаційних мереж та відстійників від мулу, грунтових наносів та інших забруднень.
Машина має цистерну ємністю 3,7 м3, глибина всмоктування 6 м.
На підприємстві щорічно складаються графіки планово-попереджувальних ремонтів, в ході виконання яких проводяться роботи з профілактичного прочищення та промивання каналізаційних колекторів, колодязів.
Придбання нової техніки дасть змогу більш оперативно та ефективно виконувати ці роботи.
ДО ВІДОМА СПОЖИВАЧІВ
На виконання вимог п.7 ст.41 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» виконавчий комітет Шосткинської міської ради 19.10.2017року прийняв рішення № 244 «Про тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення ( з використанням внутрішньобудинкових систем) в якому вирішив:
Встановити тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення ( з використанням внутрішньобудинкових систем) для КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства», які набувають чинності з 03.11.2017року.
Нарахування за використану холодну воду по об’єктам, що належать фізичним особам, підприємцям, юридичним особам, які виведені із житлового фонду і розташовані у житлових будинках та приєднані до внутрішньобудинкових систем водопостачання та водовідведення, буде проводитись згідно встановлених тарифів.
З 03.11.2017року всі витрати які пов’язані із встановленням та повіркою приладів обліку холодної води, які розташовані у приміщенні споживача та є його власністю, споживач сплачує самостійно.
Повірку приладів обліку споживачі можуть робити у лабораторії, яка розташована у приміщенні КП ВУВКГ «Водоканал» за адресою вул. Прорізна,17 або у іншій лабораторії, яка має відповідну акредитацію.
КП ВУВКГ «Водоканал» буде повідомляти споживачів про час проведення чергової повірки даного лічильника.
Перед зняттям лічильника на повірку абонент повинен повідомити про це свого контролера для можливості зняття пломб.
Після проведення повірки та отримання свідоцтва про повірку абонент самостійно встановлює лічильник і викликає контролера для його опломбування. У разі якщо лічильник не пройшов повірку абонент повинен самостійно придбати і встановити новий лічильник.
06.09.2017р.
Реконструкція насосної станції по вул. Зеленій
Для водопостачання споживачів де водоспоживання нерівномірне та міняється на протязі доби в місті Шостка використовуються три насосні станції другого підйому з резервуарами питної води загальною потужністю 11 тисяч м3 по вул. Свемовська, Зелена, Садовий бульвар. Насосні станції побудовані ще в 1982-1987 роках. На початку 2017 року підприємство виконало реконструкцію насосної станції по вул. Свемовській. В серпні 2017 року виконана реконструкція насосної по вул. Зеленій. За власні кошти насосна станція переобладнана італійським насосним обладнанням з автоматичною шафою керування. Зараз обладнання запущене в експлуатацію, працює в автоматичному режимі. На реконструкцію підприємство витратило 305 тис. грн. Реконструкцією передбачено надійне водопостачання споживачів міста Шостка. Насосна станція забезпечена запасом потужності та резервом. За рахунок модернізації прогнозується економія електроенергії до 40%.
До кінця року заплановано виконати реконструкцію останньої насосної станції другого підйому по вул. Садовий бульвар.
До реконструкції
Після реконструкції
КП ВУВКГ інформує населення про прийняття та набрання законної чинності Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».
15.05.2017г.
Аварийная ситуация на канализационной линии.
На КНС-9 по переулку Красный вследствие перелома железобетонной трубы диаметром 400мм канализационного коллектора перед насосной станцией возникла аварийная ситуация.
Для предотвращения аварии и, вследствие, невозможности водоотведения стоков от жилых домов № 26,28,39,39-а,41,41-а,43 по ул. Озерной, №1 ул.Красной, а также детского противотуберкулезного санатория, д\с №12, профилактория завода «Импульс» руководством КП ПУВКХ было принято решение проложить новый трубопровод до КНС-9 в обход аварийного участка.
Работы ведутся за средства Водоканала с привлечением подрядной организации – ООО «Прогноз» с 3 мая 2017года. Стоимость работ 93тыс.грн. ориентировочное окончание работ – 18 мая 2017года.
После окончания работ дорожное покрытие по пер. Красный возле КНС -9 будет восстановлено.
Администрация Водоканала приносит извинения жителям за причиненные неудобства.
25.04.2017р.
На підприємстві розпочаті роботи з переобладнання водопровідної насосної станції 2-го підйому по вул. Зеленій. Насосна станція побудована в 1987 р. для водопостачання центральної частини міста, а також 32-го та Локотського мікрорайонів.
Фахівцями підприємства проведений попередній енергоаудит роботи насосного обладнання. Результати показали, що насосна станція працює неефективно, встановлені насоси застарілі та енергоємні. Подача води регулюється засувками вручну. Такий режим роботи насосного обладнання характеризується високим споживанням електроенергії та значними втратами води.
Розроблена інвестиційна програма, в якій заплановано за власні кошти підприємства переобладнати насосну станцію другого підйому по вул. Зеленій сучасними насосами з автоматичним управлінням та перетворювачем частоти обертів двигунів для забезпечення необхідного тиску в розподільчій мережі.
21 квітня 2017 р. підприємство розпочало процедуру закупівлі насосного обладнання через електронну систему публічних закупівель PROZORRO. Орієнтовна вартість обладнання - 680 тис. грн. Монтаж планується виконати власними силами.
Після переобладнання насосної станції прогнозується скорочення споживання електроенергії, зменшення кількості поривів на водопровідних мережах за рахунок підтримання постійного тиску, що в результаті підвищить надійність та якість послуги централізованого водопостачання.
Шановні споживачі!
Повідомляємо, що 14 квітня 2017 року в газеті «Урядовий кур’єр” опубліковані для КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» (м.Шостка) нові тарифи для всіх категорій споживачів (з урахуванням повірки приладів обліку для населення приватного та багатоповерхового сектору) :
- на централізоване водопостачання - 6,62 грн./м³ з ПДВ;
- на централізоване водовідведення - 9,20грн./м³ з ПДВ.
(постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 310 від 22.03.2017);
- на централізоване постачання холодної води
(з використанням внутрішньобудинкових систем) - 7,14 грн./ м³ з ПДВ;
- на централізоване водовідведення
(з використанням внутрішньобудинкових систем) - 9,91 грн./м³ з ПДВ.
(постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 311 від 22.03.2017).
Зростання вартості послуг зумовлено ростом цін на електроенергію, матеріали, паливо-мастильні матеріали, збільшенням мінімальної заробітної плати, ставок податків та зборів.
Нові тарифи вводяться в дію з 15.04.2017 р.
З 28 березня по 5 квітня 2017 р. проводились роботи по заміні аварійної ділянки водопроводу по вул. Свободи в районі військкомату. Водогін забезпечує водопостачання центрального району міста від водопровідної насосної станції 2-го підйому по вул. Зеленій з 1987 р.
З 2010 р. на цій ділянці виникло 4 аварійні ситуації, що приводило до зупинок водопостачання, перекриття руху транспорту для проведення аварійно-відновних робіт та необхідності відновлення дорожнього покриття.
Наше підприємство неодноразово зверталось з листами до виконкому міської ради щодо необхідності включення робіт по реконструкції аварійного водогону до плану соціального розвитку міста.
В березні 2017 р., після виникнення чергової аварії на водогоні, підприємство змогло виділити кошти та провести заміну трубопроводу під проїжджою частиною вул. Свободи власними силами. В результаті замінено 30 м трубопроводу Ду-200 мм, подача води насосною станцією повністю відновлена.
КП ВУВ КГ «Водоканал» запустив у роботу сучасні насоси італійського виробництва на станції 2-го підйому.
У 2017 році підприємство витратило 400 тис. власних коштів на реконструкцію насосної станції 2-го підйому по вул. Свемовська. Насосна станція переобладнана власними силами сучасними насосами італійського виробництва з автоматичним керуванням.
З початку лютого після переобладнання, насосна станція працює в автоматичному режимі.
Економія електроенергії складає до 40%.
Обіцянка Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та
комунальних послуг виконана.
Шановні партнери!
У зв’язку з внесенням змін до Податкового кодексу України в частині адміністрування податку на додану вартість, КП ВУВКГ Водоканал» з 01 січня 2015 року переходить на електронний документообіг податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної.
Враховуючи вищезазначене, для реєстрації податкових накладних, обміну ними, а також у разі необхідності погодження правильності заповнення податкових накладних, повідомляємо Вам реквізити нашого підприємства:
Назва: Комунальне підприємство «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства»
ІПН: 033529318172;
Місце знаходження: вул. Прорізна, 17, м. Шостка, Сумська обл., Україна, 41100;
Номер телефону: 0544920589;
Електронна адреса: vuvkg@ukr.net (використовується виключно для електронного документообігу)
З повагою
Директор КП ВУВКГ «Водоканал»
Міхньов О.М.
You can do it, too! Sign up for free now at https://www.jimdo.com